poniedziałek, 21 października 2013

Podsumowanie 12 kolejki Ekstraklasy

Dwa gole zabrzan już w doliczonym czasie gry zniszczyły marzenia o pierwszym wyjazdowym zwycięstwie wrocławian w tym sezonie.

Śląsk Wrocław przegrał z Górnikiem Zabrze 2:3, choć po pierwszej połowie prowadził już 2:0 i nic nie wskazywało na to, aby losy meczu mogły się odwróć. To co stało się w samej końcówce spotkania, staje się powoli symptomatyczne dla Śląska. Brak koncentracji do ostatnich minut i słaba skuteczność w ataku oraz ponownie nietrafione zmiany zabierają nam kolejne, tym razem praktycznie już pewne punkty. Górnik w przekroju całego spotkania nie miał zbyt wielu klarownych sytuacji strzeleckich, a z pewnością miał ich mniej niż Śląsk. Co z tego, jeśli wrocławianie swoich setek nie potrafili zamienić na bramki. Z najbliższej odległości nie trafiali Mila i dwukrotnie Hołota - dobrze bronił bramkarz górników, ale przy większej koncentracji naszych piłkarzy to powinny być bramki. Jak to jednak często w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Górnikowi dopisało szczęście i wbili nam dwie bramki już w doliczonym czasie gry.

Z postawy wrocławian przez większą część meczu można być jednak zadowolonym. Drużyna grała pewnie w obronie i stwarzała sobie sporo okazji strzeleckich. Gdyby nie końcowe dwie minuty i przeciętna skuteczność w ataku, ten mecz można by określić jako jeden z lepszych dla Śląska w tej rundzie. To daje optymizm i nadzieje na lepsze występy WKS w najbliższej przyszłości. Tym bardziej, że Paixao ciągle trafia - jeśli znajdzie wsparcie w reszcie drużyny, powinno być dobrze, a przynajmniej zdecydowanie lepiej.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W pozostałych spotkaniach 12 kolejki było równie ciekawie jak w Zabrzu - przynajmniej w części z tych spotkań. Padło mnóstwo bramek i przynajmniej kilka niespodziewanych wyników m.in. pierwszą ligową porażkę zanotowała Wisła Kraków, Korona Kielce w końcu pokazała pazur, a Legia i Lech wysoko pokonały swoich rywali. Wygrywali głównie gospodarze, pomijając mecz w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia złapała większy dołek formy. Poniżej pełne zestawienie wyników dwunastej kolejki Ekstraklasy:

• Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin

Do rozegrania pozostał jeszcze mecz w Chorzowie, gdzie może być całkiem ciekawie. Choć chorzowianie nie należą do wirtuozów futbolu, jednak od pewnego czasu grają bardzo konsekwentnie, co przynosi nie najgorsze rezultaty. Dodatkowo, jak na razie ta kolejka należy do gospodarzy, więc można liczyć na kolejną niespodziankę.